Akrofonoloji Ürünleri

Su Burçları - Yengeç, Akrep, Balık


Yengeç Burcu: 20 Haziran – 22 Temmuz
Gezegen: Ay
Element: Su
Kalite: Öncü

Ay tarafından yönetilen bu burç evi, aileyi, anneliği ve çocukları temsil etmektedir. Ayrıca duygulardan da sorumludur, bundan dolayı da Yengeç burcunun gezegenleri “içlerinden gelerek” hareket ederler. Yengeç burcu iç güdülerde uzmandır. Kardinal su olmasından dolayı duygusal başlangıçlar ve sır tutma konularında oldukça iyilerdir. Ama Yengeç burcu gezegenleri için dünya ürkütücü bir yerdir – duygusal açıdan savunmasızlardır, hassastırlar ve kolayca incinebilirler. Yengeç burcu gezegenleri genelde güvenilir yuvalarında kalmak isterler. Çünkü Ay’ ın enerjisi ile severler, Yengeç burcu gezegenleri “Seni seviyorum” derken yiyecek, sıcaklık veya uyuyacak bir yer gibi ihtiyaçlarınızı karşılarmış gibi içten söyler. Zodyak içerisinde en fazla bağrına basan burçtur. Yengeç burcunun gezegenleri ile ilgili problemlerden biri bir başkasının veya bir şeyin onlara bağlı olduğunu hissetmeden ihtiyaç duymamaları ya da harekete geçmemeleridir. Kaprislidirler, ama bu onların işi – ne de olsa Ay tarafından yönetilmekteler.


Akrep: 22 Ekim – 21 Kasım
Gezegen: Pluto
Element: Su
Kalite: Sabit

Su burçları hissetme yeteneği ile ödüllendirilmiştir. Yengeç burcu iç güdülerini kullanır, Balık da ön sezilerini. Ancak Akrep burcu algılama yetenekleri ile çalışmaktadır. Bu burç içerisindeki gezegenler detektif gibilerdir, strateji konusunda uzmanlardır. Akrep gezegeniniz güç fark edilen ip uçları için her durumu yeterince araştırır, gerçekte neler olup bittiğini anlamak için dikkatli şekilde analiz eder. Çünkü ip uçlarını ortaya çıkarmakta oldukça iyilerdir, ayrıca güç fark edilen sinyallerin ortama geri gönderilmesi yeteneği ile de ödüllendirilmişlerdir ve doğru hareket veya kelime ile de güç durumların düzelmesini sağlar. Akrep burcu gezegenleri sürekli dostluk ister. Herkesten aynı gerçek duyguları bekler. Hassas Terazi gibi dedikodu yapmaz, ruhlarını olduğu gibi dışa vururlar. Güçlülük ve kriz ararlar. Acımasız, saplantılı ve kıskanç olabilirler, ama unutmayın ki bu burç sabit su enerjisidir, bundan dolayı da derinlemesine, sonuna kadar hissederler. Akrep burcu gezegenlerinize istediklerini verin: ateşe yürüme ve yaşam-ölüm durumlarını deneyimleme fırsatı. Sınırsız enerjileri vardır.


Balık: 18 Şubat – 20 Mart
Gezegen: Neptün
Element: Su
Kalite: Değişken

Bir bardak suyu masaya boşaltın, suyun her köşeye ne kadar değişken bir şekilde aktığını göreceksiniz. Bu su gibi etrafını saran hiçbir duvar olmayan Balık burcu da kendini duygusal olarak sınırlamaktadır. Bu Balık burcunun kaynağıdır, şefkat için hak edilmiş bir ün. Gerçeklikten kaçmak eğiliminin de bir kaynağıdır. Bu burç içerisindeki gezegenler aşırı derecede duygusaldır, her şeyi hissederler. Yükü boşaltmak ve kendilerini yenilemek için genelde yalnız kalmaya ihtiyaç duyan ruhsal süngerlerdir. Balık burcunun gezegeni için özellikle kalabalık içinde olmak çok yorucudur. İnsanları ve hayvanları kendine çekme konusunda bir eğilim içindedir bu burç, ama aynı zamanda mağdur olma veya herhangi bir şekilde fayda sağlama olasılığı için de gözlerinizi açmalısınız. Balık burcunun gezegenleri dünya ile ilgili gerçekçi düşüncüleri ile bilinmemektedir, herkeste ve her durumda en iyiyi görürler, ama gerçekçi adımlar atılmasına sıra geldiğinde bazen hayal kırıklığına uğrarlar. Bu gezegenler Zodyak içerisinde en romantik olanlardır. Sağlıklı şekilde hayal kurmalarına izin verin.