Akrofonoloji Ürünleri

Hava Burçları - İkizler, Terazi, Kova


İkizler Burcu: 20 Mayıs – 20 Haziran
Gezegen: Merkür
Element: Hava
Kalite: Değişken

Merkür tarafından yönetilen İkizler burcu iletişim uzmanımızdır. Eğer konuşma, yazma, mimik veya elden göze çalışma ile ilgili bir konu var ise İkizler gezegeni bu işi sevecektir. Merkür ayrıca kısa seyahatleri de yönetmektedir, bundan dolayı da İkizler burcundaki gezegenlerin hepsi rekor süre içerisinde yollarını bulmakta uzmanlardır. Aslında bu burç var oluşun muhteşem ışığı ile ün yapmıştır, burç değişkenliği ve yeni deneyimleri sevmektedir. İkizler değişken havadır, aklınızı değiştirir. Böylece İkizler gezegeni sizden konuşmayı, eğlenmeyi ve elinizden her iş gelmesini bekler. Bu burç her şey ile ilgili bir parça bilgiye sahiptir. Dağınık mı? Belki bir parça olabilir. Ama burçların hiç biri “sadece tadımlık” ile mutlu olmaz. İkizler gezegenleri ikililik konusunda da uzmandır. Her zaman kişiliklerinin en az iki yönünü sergilerler. Değişkenlerdir, hatta vefasız bile olabilirler ve oldukça meraklıdırlar.


Terazi: 22 Eylül – 22 Ekim
Gezegen: Venüs
Element: Hava
Kalite: Öncü

Terazi burcu denge ve uyum ile ilişkilidir, ama Terazi burcunun gezegenleri pek bu yola ihtiyaç duymamaktadır. Dengeyi bulmak, uyumu yaratmak ve sadece kolay işlerle değil bütün işler ile ilgilenmek Terazi burcunun görevidir. Hem denge hem de uyum eşit olarak vermeye ve almaya bağlıdır. Tekrar belirtelim, bu kolay bir iş değildir. Ama Terazi burcunun gezegenleri tam bu iş içindir. Diğer burçların hiç biri Terazi kadar etkileyici ve sosyal değildir. Terazi, kardinal havadır, bundan dolayı da konuşmaları başlatmak ister. Terazi burcu gezegenleri diğerlerini mutlu eden davranışlarda ustadır. Venüs tarafından yönetilmekte olduklarından dolayı davranışlarda, nezakette ve küçük konuşmalarda uzmanlardır. Terazi burcu gezegenleri her türlü sosyal ortama ayak uydurmaktadır ve neredeyse herkes ile iyi anlaşabilmektedir. Yalnız olmak istemezler, çünkü barış sağlama yeteneği ile ödüllendirilmişlerdir, huzur ve birliktelik için tüm ihtiyaçları veya gerçeği satabilir. Asıl işi olayın her iki tarafını da görmek, seçenekleri tartmak ve dürüst kalarak iç dengeyi sağlamaktır.


Kova: 20 Ocak – 18 Şubat
Gezegen: Uranüs
Element: Hava
Kalite: Sabit

Bu burç, tahmin edilmeyenleri getiren ve kimse tarafından hiçbir zaman bilinmeyenlerin başı olan Uranüs tarafından yönetilmektedir. Çılgın ve vahşi olan Uranüs gezegeni gibi bu burç da şok etmeye, kalabalıkları etkilemeye ve başkalarının yaptıklarına karşı gelmeye hazırdır. Bu burçtaki gezegenler kendi özgürlüklerine düşkündür. Kendi kurallarını yaratma konusunda ısrar ederler, mümkün olan her durumda tartışırlar ve gelenekleri kırarlar. Değişime düşkünlerdir, özellikle de adi olanlarına. Beklenmedik değişimler onların uzmanlık alanına girmektedir, bundan dolayı da diğerleri ona genellikle kararsız, değişken ve güvenilir olmayan enerjiler olarak görmektedir. Değişmesinin yanında Kova burcu sabit bir hava burcudur. Bir sebep veya entelektüel bir fikir olduğunda her zaman vardır. Kova burcu gezegenleri genelde aşka nazaran arkadaşlıkta daha iyidir, aynı kafadan arkadaşlara değer verirler.