Akrofonoloji Ürünleri

Ateş Burçları - Koç, Aslan, Yay


Koç Burcu: 20 Mart – 19 Nisan
Gezegen: Mars
Element: Ateş
Kalite: Öncü

Mars tarafından yönetilen Koç burcu öncü ateştir. Bu burç içerisindeki gezegenlerin her biri bir mermi gibidir – kırmızı-sıcak, itici ve gitmeye hazır. Koç burcunun gezegenleri sabırları ile bilinmemektedir. Aslında her şeyden çok beklemekten kaçarlar. Koç burcu gezegeninin aklında hiçbir engel yoktur. Akıllarında sadece nerede oldukları ve nerede olmak istedikleri vardır, bu iki nokta arasındaki en kısa mesafe düz bir çizgidir. Koç burcu gezegenleri diğer taktiklerin içerisinde kovalamayı tercih ederler. Bazılarının bile cesaret edemeyeceği durumlarda tamamen kendilerini verirler. Cesur, cesaretli, atılgan ve direktirler. Koç burcu gezegeniniz her zaman göründüğü gibidir. Bu ilk burçtur, bundan dolayı da Koç burcu gezegenleri genelde projeleri veya diğer şeyleri başlatmada çok iyilerdir. Ama bir o kadar da bitirmeye hevesli değillerdir. Bu da onların sabit kalitesinden kaynaklanmaktadır, bu sebepten dolayı da işler genelde yarım kalır. Koç burcu gezegenlerinin hatırı sayılır Mars güçlü enerjileri için fiziksel bir çıkışa ihtiyaçları vardır, aksi takdirde hareket etme ihtiyaçları strese dönüşebilir. Egzersiz, sıkı çalışma ve rekabet Koç ve Marsın aktif enerjisi için mükemmel çıkışlardır.


Aslan: 22 Temmuz – 22 Ağustos
Gezegen: Güneş
Element: Ateş
Kalite: Sabit

Güneş tarafından yönetilen Aslan burcu gurur ve egoyu temsil etmektedir. Aslan burcu gezegenleri parlamak ister ve siz de bunlara sahipseniz bu amaçla onları kullanabilirsiniz. Aslında kendinize bir sahne bulmalısınız, ortadaki ışığı açın ve ona alışmaya çalışın, çünkü hoşunuza gitse de gitmese de Aslan burcu gezegenleriniz ihtiyaç duymadığınız zamanlarda bile bütün dikkati üzerinize çekecektir. Bunların yanında Aslan sabit bir ateştir. Aslan burcu gezegenleri üzerlerine çektikleri dikkati algılamaktan çok mutlu olmaktadır. Çeşitli komplimanlar, sevimli hediyeler ve özellikle etkilemek ve mutlu etmek için tasarlanmış muhteşem ve yaratıcı geziler ile kendilerine ilgi duyanlara da bu ilgilerinin karşılığını verecektir. Aslan burcunun özellikleri eğlendirici olması, eğlenmeyi sevmesi ve büyük girişler ve çıkışlar yapmasıdır. Bu burçtaki gezegenler dramı sever. Güneş solar sisteminin merkezinde olduğundan dolayı genelde Aslan burcu gezegeni diğerlerini unutabilir veya her hareketlerini zihinlerinde planlamazlar. Diğer bir deyişle her zaman çok dokundurucu ve “yoğun ilgili” olabilirler. Bunların yanında Aslan burcu gezegenleri yardım etmez, ama sevmek ve takdir görmek için yaşarlar ve önlerine gelen fırsatları kaçırmazlar.


Yay: 21 Kasım – 21 Aralık
Gezegen: Jüpiter
Element: Ateş
Kalite: Değişken

Bu üçüncü ateş burcu en büyük gezegen Jüpiter tarafından yönetilmektedir. Değişken bir ateştir, bundan dolayı da hevesi her zaman geçici olabilmektedir. Dağınık mı? Olabilir. Bu burç yaşamın sunduğu her olanaktan faydalanmak ister. Yay burcu gezegenlerinin çimen daha yeşildir sendromu gibi eğilimleri vardır. Maceraperesttirler, sıradan işlerden sıkılırlar, cömert ve hatalar karşısında iyimserlerdir. Aşırıya da kaçabilirler, bir şeyi tekrar ve tekrar yapmak isteyebilirler. Bu gezegenler yabancı mekanlara, haritalara ve açık hava faaliyetlerine bayılırlar. Düzenli değillerdir ve her şeyden bir parçaya sahip olmayı kabul etmezler. Öğüt vermek, reklam yapmak, felsefe yapmak ve büyük resimde anlatılandan ders almaktan çok mutlu olurlar. Yay burcu gezegenleri ayrıca meydana gelecek olayları da bilmektedir, çünkü Jüpiter daha yüksek öğrenmeyi yöneten bir gezegendir. Gülmenin gücüne sonuna kadar inanırlar ve birini güldürmekten çekinmezler.